Aktuality - Imunogen

Gastroenterologie Most: Jaká vyšetření provádíme a co dalšího byste měli vědět?

Kromě zdravotnických zařízení v Praze provozujeme také ambulanci gastroenterologie v Mostě. Poskytujeme zde komplexní gastroenterologickou péči, a to vč. endoskopických vyšetření. Rádi bychom Vás seznámili s vybranými vyšetřeními, na která se k nám můžete objednat, abyste se před Vaší návštěvou nemuseli ničeho obávat.

Endoskopie

Endoskopie je vyšetřovací metoda, která se používá k vyšetření tělních dutin a dutých orgánů. Provádí se optickým přístrojem – endoskopem, který se zavádí do tělních dutin. Tato metoda má obrovskou výhodu v tom, že kromě vyšetření pohledem umožňuje i odběr vzorků tkáně. I proto je v medicíně tak rozšířená.

gastroenterologie

Esofagogastroduodenoskopie neboli gastroskopie

I když má tato vyšetřovací metoda trochu strašidelný název, není se čeho bát. Pokud má pacient subjektivní příznaky, které by mohly souviset se stavem jícnu a/nebo žaludku, vyšetřujeme sliznici těchto orgánů gastroskopem (ohebnou sondou nebo videosondou o velikosti 10 až 12 mm). Můžeme tak odhalit případné záněty, vředy nebo jiné patologické jevy. Případně lze odebrat vzorky tkáně.

Kolonoskopie

Pomocí kolonoskopie (nebo také koloskopie) vyšetřujeme tlusté střevo, a to zavedením malého ohebného přístroje – kolonoskopu, který pomáhá odhalit případné výchlipky sliznice, záněty nebo nádory. Lékař na základě toho stanovuje diagnózu a určuje rozsah případného onemocnění, případné odstraňuje polypy.

Sigmoideoskopie

Zkrácenou obdobou kolonoskopie je sigmoideoskopie. Při té lékař vyšetřuje pouze koncovou část tlustého středa, tedy konečník, esovitou a sestupnou kličku tračníku. Jde o metodu, která se využívá nejen při diagnostice, ale také při kontrole již známých obtíží.

Polypektomie

Polypektomie je označení pro chirurgické odstranění polypu (slizničního výrůstku), v tomto případě ze střev. Zpravidla je součástí kolonoskopického vyšetření a slouží jako ochranné opatření před vývojem rakoviny tlustého střeva. Pokud nehrozí komplikace, provádí se ambulantně.

Kontakty a důležité informace

Na závěr připojujeme adresu, kontakty i ordinační hodiny a připomínáme, že je nutné předem dodat doporučení od vašeho ošetřujícího lékaře. Jen tak vám vyšetření uhradí zdravotní pojišťovna.

Najdete nás na adrese: Moskevská 508, Most, 434 01.

Objednání je možné na telefonním čísle: (+420) 476 708 987

Ordinujeme každý všední den. V pondělí, v úterý a ve čtvrtek mezi 7.00 a 15.00, ve středu od 7.00 do 17.00 a v pátek od 7.00 do 12.00.

 

Podobné články

20. 5. 2024

Omlazení intimních partií pomocí přípravku Desirial

4. 4. 2024

Kdy se obrátit na praktického lékaře? Registrujeme nové pacienty!

21. 3. 2024

MUDr. Tereza Čeledová o benefitech naší gynekologické ambulance

Z ostatních klinik

15. 5. 2024

Štítná žláza. Jak funguje a jak ovlivňuje naše zdraví?

15. 5. 2024

Zdravotní pomůcky, které pomohou prožít pohodlnou dovolenou

15. 5. 2024

Víte, v jaké kondici jsou vaše plíce? Zastavte se na měření plicního věku!

Nahoru